Zmienione zasady kontroli

Rosyjscy pasażerowie nie mogą zdjąć buty i paski do spodni podczas przechodzenia kontroli na lotniskach w Rosji. Odpowiednie zlecenie Ministerstwa Transportu w sprawie zmian do Regulaminu i inspekcji wstępnych pocztowych został opublikowany w Rossijskaja Gazieta w kwietniu, ale weszła w życie od 05 maja 2012.

Jednak uproszczenie procedur kontrolnych będą miały wpływ nie wszystkie odloty. Rosyjscy urzędnicy nie mogą zdjąć swoje buty tylko tych pasażerów, którzy mają grube podeszwy butów mniej niż 1 cm, a wysokość obcasa nie przekracza 2,5 cm

Jak na buty obcasy, to ten rodzaj butów, aby nie zostały wymienione. Najwyraźniej ustawodawca pozostawił zasady kontroli damskie obcasy w gestii pracowników ochrony lotnisk: są wolne, aby zdecydować, czy dziewczyna startu siostry czy nie.

Przypomnijmy raz pierwszy zdjąć buty przy przechodzeniu pasażerów wstępnej kontroli wykonane 10 lat temu, po grudniu 2001 Brytyjczyk Richard Reid udało się przewieźć na pokładzie American Airlines, lecąc z Paryża do Miami, urządzenie wybuchowe ukryte w jego podeszwy. W 2003 r. amerykański sąd skazał na karę dożywotniego więzienia Reid, a pasażerowie najpierw w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Unii Europejskiej, a następnie zmuszony zdjąć swoje buty w Rosji.

W tym samym czasie, od 5 maja do tego wymogu [] zostanie anulowana tylko w Rosji – w Unii Europejskiej jest nadal w mocy. Jednak dzięki nowym skanerów ciała w wielu dużych lotnisk pasażerskich w UE przez długi czas i nie są zmuszeni do zdejmują buty.

Drugi element ubrania, które można nosić teraz w rosyjskich lotniskach, pasek do spodni. Jednakże, pod warunkiem, że szerokość jest mniejsza niż 4 cm, a grubość – mniej niż 0.5 cm Ponadto, częstotliwość, zawierać standardy, nie mogą być usunięte nawet jeżeli klamra Pozycja. W tym przypadku, pasażerowie powinni sprawdzić za pomocą wykrywacza metali stronie.

Zazwyczaj strzelać pasek pojawił się w rosyjskich lotniskach po zaostrzenia norm bezpieczeństwa w 2004 roku, gdy dwie samobójczynie wiał dwa samoloty w powietrzu – Tu-134 i Tu-154. Następnie pracownicy ochrony są zobowiązani do przeprowadzenia inspekcji wstępnej kontroli pasażerów o usunięciu odzieży zewnętrznej, kurtki, swetry i pasów.

Nawiasem mówiąc, Rosja nie jest pierwszym krajem, który upadł do uproszczenia procedur kontrolnych. Jak uprościć organy kontroli obiecał UK, ale do tej pory tego nie uczyniły.

W rosyjskim Ministerstwie Transportu stwierdził, że dwie zmiany, które weszły w życie w dniu 5 maja, to dopiero początek. Dział nie wyklucza, że ​​w tym roku w Rosji może być ułatwione reguły Wpadka płynów w bagażu podręcznym. Przypomnijmy teraz na pokładzie pasażerskiego statku powietrznego może podjąć tylko 100 ml płynów (maksymalna kwota określona na opakowaniu), ale łączna pojemność nie przekracza 1 litra. Już we wrześniu, zasada ta może zostać uchylony.

Linie lotnicze na całym świecie z prośbą do władz w celu uproszczenia i ograniczenia kontroli przed lotem wyciąg na transport płynów. Rzeczywiście, z powodu obowiązujących przepisów, pasażerowie są zmuszeni do podjęcia w nawet mały worek na bagaż, co znacznie wydłuża czas rejestracji i kontroli oraz przez linie lotnicze miliony euro, gdyż środek ten wymaga dodatkowego cynowania lotnisko.

Zakaz wnoszenia płynów został wprowadzony na świat w 2006 roku, po wywiad brytyjski uniemożliwił atak terrorystyczny na pokładzie z płynnej bomby. Od tego czasu, wiele europejskich lotnisk pojawiły się już specjalne skanery, które odróżniają od płynnych materiałów wybuchowych normalne. Oczekuje się, że UE zakaz przewozu płynów w bagażu podręcznym, zniesione w 2013 roku.

Jednakże zasada ta nie ma wpływu na napoje alkoholowe – zabierają na pokład będą tylko te, które kupił w strefie wolnocłowej i zapakowane w opakowania.

0 Responses to “Zmienione zasady kontroli”


  • No Comments

Leave a Reply